Esoterika

6. července 2013 v 20:55 | Niare |  Téma Týdne
Tak jak začít. Nějakou dobu už na blog píši a sleduji vždy témata týdne. Vždy jsem byl zklamaný jejich výběrem, protože se netýkala toho, o co se zajímám já (ale samozřejmě každý má jiné zájmy). Až konečně tento týden jsem byl nadšený. Esoterika. Těšil jsem se jak se dozvím něco nového a dobře si počtu. Jaké bylo mé další zklamání, když jsem zjistil, že většina lidí, co k tomuto tématu psali, nevěděli vůbec, o čem mluví (často museli najít na interetu, co to slovo vůbec znamená) a chtěli se tak jen zviditelnit. To jen tak pro začátek. A teď k samotnému tématu.


O tomto tématu koluje na internetu moc desinformací, tak se pokusím to trochu vyjasnit. Někteří lidé tvrdí o nás, co se o esoteriku zajímáme, že jsme blázni, fanatici, snílci, pošuci atd. Já sice tady na blogu o sobě tvrdím, že jsem blázen, ale esoteriky se to netýká. Esoteriku je velmi těžké popsat. Na internetu sice najdete něco o tom, že je to tajné vědění pro pár vyvolených, ale s tímhle já nesouhlasím. Myslím si, že esoterika je pro všechny, kteří dokážou věřit. A jsme u jádra věci. Víra! Víra je to, co mnohým skeptikům chybí. Řeknou si, že to zkusí, ale přitom tomu sami nevěří, a proto se jim to nepovede. Takže esoterika je vlastně souhrn vědomostí, kterým lidé nevěří, i když jsou pravdivé. Člověk dokáže pracovat s energií, věštit, léčit ostatní i sebe, mluvit a vidět různé bytosti z jiných světů jako anděli (a to nejsem křesťan), cestovat astrálně, ale jelikož tomu mnoho lidí nevěří (častečně i kvůli mnohým šarlatánům, kteří kazí esoterice jméno), tak se o tom neví. V tomto víc než v čemkoliv jiném platí to, že Myšlenka tvoří skutečnost a že Fantazie je klíčem k úspěchu. Věřím, že mě tu možná někdo nazve bláznem. Takových lidí si už dávno nevšímám. Ale doufám, že ostatním čtenářům tohoto blogu jsem aspoň trochu objasnil, co to esoterika je.
S pozdravem Niare
 


Komentáře

1 Akiyama Kara Akiyama Kara | Web | 7. července 2013 v 8:29 | Reagovat

Je fajn, že na tohle téma konečně píše někdo, kdo tomu rozumí. :) Já jako částečný buddhista na to mám zase trochu jiný názor, ale to by vydalo na celý článek, je to hodně složitá teorie. =)

2 mengano mengano | E-mail | Web | 7. července 2013 v 9:08 | Reagovat

Každý člověk věří něčemu jinému. Já jsem spíš skeptik a tak mi esoterika nic neříká a netvářím se, že jí rozumím. Ty jsi jiný případ:)
Máš pravdu, moc rozumných článků za celý týden nebylo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama