Esoterika podle Derga

7. července 2013 v 16:45 | Dergyitheron |  Téma Týdne
Ano vím, Niare už na téma týdne článek psal, ale taky se mi hodně líbilo a vyhlídnul si ho asi den před tím, jen kvůli komplikacím jsem na to nic nestihl napsat. Přece jen je nás na blogu víc, tudíž doufám, že omluvíte mou chuť do psaní, pokud jste se už k tomuhle článku dostali. A možná vás i zaujme už jen z toho důvodu, že ho pojmu trochu jinak.Pamatuji si, když v době, kdy jsem chodil do sedmé třídy základní školy se mi do rukou dostala kniha Alchymista, aneb tajemství Nicolase Flamela. Naprosto mě zaujala a dočetl jsem ji do konce i s jejím pokračováním (kniha má ještě další díly, ale já už dál pokračovat nechtěl, nějak mi stačily první dva díly). Byla o dětech, které se připletly do souboje dvou rivalů, kteří se přeli pomocí magie. Zvláštní bylo, že při tom reagovala jejich aura, že byla cítit a částečně i vidět. Aura... tím to začalo. Mám pocit, že tehdy už mi byl dostupný internet, takže jsem googlil a narazil na blog (nebudu jej zmiňovat už jen z toho důvodu, že se mi přestalo líbit, jakým způsobem ho současní majitelé vedou a nedomlouval jsem se s nimi, zda-li by jim to vadilo, ovšem základ má opravdu zajímavý a hodně obsáhlý základními pojmy esoteriky), kde jsem se o auře dozvěděl pár základních informací. Později jsem začal ten záhadný energetický obal lidského těla (a nejen lidského) prozkoumávat a zjistil, že sám auru dokáži při určitých podmínkách sledovat. Jen jako éterickou (nebarevnou) základní vrstvu aury. Nadšení pokračovalo dál a já začínal chápat, že tenhle svět se mi bude postupně otevírat víc a já mu pujdu vstříc.

Jako takovým dalším odrazovým bodem pro mě bylo něco o astrálním cestování (což, mám pocit, jsem našel taky ve výše zmíněné knížce). Opět na tom stejném blogu se mi naskytla spousta a spousta informací a možnost se věnovat i praxi. Jako u sledování aury. S AC (snad chápete, že je to zkratka pro astrální cestování) to bylo o něco složitější, protože navodit správný tělesný a duševní stav trvá i nějakou tu hodinu a napoprvé se výsledek povede málo kdy, taky mě (jak už to bývá) několikrát někdo vyrušil... Stává se vám občas, když ležíte v posteli a nemůžete usnout, nebo jen tak dumáte nad něčím se zavřenýma očima, že najednou z ničeho nic máte pocit, že padáte skrz postel? Mě se to stává ještě teď a je to takový náznak toho, že byste mohli odcestovat - vyskočit ze svého fyzického těla a odebrat se do astrálního světa...
Vždy jsem se snažil alespoň dostat do stavu podobnému transu, kdy to většinou začínalo pískáním v uších, nebo zvuku podobnému pískáním, takový spíš bzukot. Jednou se mi to snad i povedlo, dostat se do astrálního světa, ale moc jsem to dál nezkoušel.

Čas plynul a já už v té době byl docela zvrhlý v metafyzice a zajímal se o věci podobné ní. Tudíž jsem si spoustu věcí dokázal odvodit a spojit dohromady, najít rovnováhu a vysvětlení (ať už jen pro mou osobu) mezi vědou a duchovnem. Tak jsem i časem poznal některé lidi - první to byla má spolužačka, která dělala Reiki a dokázal jsem si s ní o spoustě věcí povídat. (Pamatuji si, že v té době byl Niare ještě skeptik - snad mě za tuhle informaci neukamenuje :-D) Na již zmíněný blog, jak už to chodí, jsem přidal spoustu komentářů a pár lidí se na ně i ozvalo. Byla to i jedna dívka, kterou znám do teď a jako první si semnou vydržela psát víc jak 3 týdny. Myslím si, že oba jsme se hodně vzájemně naučili, především ona naučila dost mě... Zvláštní bylo, že mi psaly hlavně dívky. S jednou z nich jsem prožil dvouletý vztah a po dvou letech zjistila, že nás opravdu spojila esoterika (tak jako i pomohla nás rozdělit)...

Za tak dlouhou dobu, obklopení lidmi nabitými esoterickými znalostmi zjistíte a zažijete věci pro skeptika nepochopitelné. S Niarem jsme si vyzkoušeli i lehkou telepatii, což je jedna z těch nenáročnějších činností. Já rozvíjel (a stále se v rámci možností snažím rozvíjet) své třetí oko (energetický orgán situovaný do prostřed hlavy, možná blíže k čelu, ale to není podstatné), které mi umožňuje vidět právě už zmíněnou auru, sledovat energetické dráhy (a že je jimi vzduch propletený), nebo snad i sledovat, jak utíká čas.

Už 5 let se mě esoterika dotýká, motá mi hlavu a občas mě dost překvapuje. Né vždy to bylo lehké, udržet se u ní, i když jsem chtěl, něco mě od ní táhlo (možná jsem jen byl líný něco dělat). Někdy jí na mě bylo až moc... Stále v ní ale věřím a své vědomosti považuji za relativně pravdivé... Co o mě ale nevíte, jsem "věděc" a i přes to nikdy neopovrhnu esoterikou a nepostavím se proti ní.
 


Komentáře

1 Paymal Paymal | 29. července 2013 v 23:51 | Reagovat

Pěkně napsané, opravdu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama