Zamyšlení

Lovecraftovy povídky

11. června 2014 v 23:39 | Dergyitheron
Mé zkušenosti se spisovatelem známým jako Lovecraft boužel nejsou tak velké, jak bych si přál. Přes to se mě ale dotknuly jeho postavy z povídek představující Prastaré (bohy).

Alefbet

8. června 2014 v 23:09 | Dergyitheron
(jen doufám, že se nezaleknou toho názvu...)

Možná tušíte, co to v nadpisu je za možná někomu povědomé slovo. Jsem si jistý, že spoustě lidem neznámé ale nebude. Pokud takové slovíčko rozdělíme na dvě části, dostaneme Alef a Bet, což jsou dvě začáteční písmena (nebo chcete-li znaky) hebrejské abecedy. Ne, prosím, nelekejte se, vy, co máte jen trochu odpor k čemukoliv, co je spojeno s Biblí nebo náboženstvími, nechystám se nic propagovat, pouze mě poslední hodiny dnešního dne dovedly k neuvěřitelnému poznání, nad kterým bych se rád v tomto článku zamyslel (možná i trochu rozplynul, za což se předem omlouvám). Ale to abych to vzal z jiného konce...

Mládí, dětství...

2. srpna 2013 v 20:23 | Atla Kauschimi
Pamatuji si to dost přesně. Malá holka. Co já vím - 10let? Celé odpoledne trávila buď s jednou kamarádkou a domů se vracela až kolem 6té (tehdy, kdy měla přijít máma z práce) anebo bývala sama. Nijak jí nevadily samotné odpoledne, později i večery. Často čekala na mámu až přijde z práce, krátce si něco řeknou a ona pak půjde spát, zatímco její máma bude ještě do noci uklízet (ač ráno vstává opět do práce).

Míra svobody

3. července 2013 v 14:53 | Dergyitheron
Zvláštní věci napadají člověka v úplně obyčejných chvílích na zvláštních místech, tak jako má představa při osvěžující sprše o vězeňském životě.

 
 

Reklama